Türkiyekonomi – Dünyadan Haberler, Ekonomi, İşletme ve Finans

500 Dolara Amerika’da Şirket Kurmak Hayal Değil

500 Dolara Amerika’da Şirket Kurmak Hayal Değil

Amerika’da 500$ ile Şirket Kurun

Uluslararası arenada artık yalnızca yaşadığınız ülkede değil başka ülkeler de şirket kurarak, o ülkenin avantajlarından yararlanmak mümkün. Bu ülkelerin başında elbette Amerika geliyor. Amerika’da online şirket kurmak mümkün. Üstelik yalnızca 500$ gibi bir ücretle. Digital ödeme servislerinden biri olan Stripe yeni hizmeti Atlas ile Amerika’da şirket kurmak isteyenlere bir hafta içinde kurum sağlıyor.

Stripe Amerika’da oldukça yaydın bir digital ödeme platformu. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de faaliyetlerine son veren paypal için bir alternatif oluşturmakta. Stripe ödeme platformundan bir adım öteye giderek Atlas isimli yeni hizmeti sayesinde 500$ ödeme yaparak Türkiye’den Amerika’da bir şirket kurmanıza yardımcı olacak. Üstelik yalnızca bir haftalık süre zarfında.

Amerika’da şirket kurmak için Amerikan vatandaşı olmak zorunda değilsiniz. LLC yani bizde ki limeted şirket türünü yabancı uyruklu bir kişi kurabilmekte. S CORP yani Türkiye’de ki Anonim Şirket türünü kurmak için şirket ortaklarından en az birinin Amerikan vatandaşı olması şart. Stripe size 500$ karşılığında Amerika’da LLC şirket kurmanızı sağlıyor.

Amerika’da şirketi hangi eyalette kuracağınız önemli bir konudur. Çünkü her eyaletin kendi yasaları, kendi vergi oranları ve vergi ödeme zamanları vardır. Bu yüzden ticaretini yapacağınız ürünün, eyaletler içinde ki vergilendirme ya da kısıtlamalarını çok iyi araştırmanız gerekir. Stripe size, ülkenin vergi yönünden en avantajlı eyaletlerinden biri olan Delaware’de şirket kurmanızı sağlar. Bunun yanında vergi ödemeleri, gerekli evrakların temini gibi hizmetleri de sizin adınıza gerçekleştirir. Atlas hizmeti sizin Amerika’da ki yetki bir temsilciniz gibi hukuki, mali işleriniz de size gerekli hizmeti sağlar.

Atlas hizmetine tüm evraklarınızı verdiniz ve bir hafta içinde şirketiniz açıldı. Artık Social Security Number yani sosyal güvenlik numaranızın tebliğ edilmesini bekliyorsunuz. Ardından kendi adınıza Amerika’da banka hesabı da açabilirsiniz. Stripe ile ödeme ve diğer hizmetlerin bedeli ise oldukça uygun. Alınan her ödemeden %2.9 kesinde ve 30 cent gibi bir komisyon ücreti almakta. Elbette ticaret hacminiz büyükçe Stripe ile daha uygun oranlarda anlaşma yapmanız mümkün. Stripe Atlas size verdiği hizmet ile Amerika’da bir şirket sahibi olmanız artık hayal değil. Üstelik yalnızca 500$ vererek tüm şirket kurulum işlemlerinizi çok kısa bir süre içerisinde tamamlayabileceksiniz. Aşağıda size Stripe Atlas’ın web sitesi adresini paylaşacağız.

Stripe Atlas için Tıklayın!!!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ