Türkiyekonomi – Dünyadan Haberler, Ekonomi, İşletme ve Finans

Youtuber Olmak Ve Para Kazanmak

Youtuber Olmak Ve Para Kazanmak

Evde iş fikirleri arasında en eğlencelisi tartışmasız youtuber olmaktır. Youtuber olmak için herhangi bir şartı sağlamaya, iş görüşmesine, takım elbise giymeye, sabah 8 akşam 5 çalışmaya gerek yoktur. Youtuber olmak için sadece özgün fikirlerinizin ve yaratıcılığınızın olması sizin için yeterli olacaktır. Günümüzün internet çağı olarak adlandırıldığı şu dönemlerde Youtube’da günlük olarak 3 milyar video izleniyor. Böyle büyük bir pastadan pay almak ise, oldukça basittir. İzlenen bir kanalınızın olması, insanlar tarafından videolarınızın izlenmesi büyük paralar kazanmanız için yeterlidir. Son zamanlarda Youtube’un zengin, popüler ettiği birçok insanı belki tanıyorsunuz belki de duymuşsunuzdur.

Youtuber olmak bu kadar basit ve kazançlı bir iş fikriyken tek yapmanız gereken bir an önce bir youtube hesabı açmak ve videolarını yayınlamaya başlamaktır. Günler geçtikçe rekabetin arttığı bir sektör haline gelen Youtube’da halen birçok kişiye para kazanma imkanı vardır. Youtuber olmayı hem amatör hem profesyonel şekilde yapabilirsiniz. Amatör olarak yaptığınızda ek gelir olarak ayda 3000 TL’ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Profesyonel olarak youtuber olursanız, zamanla günde 1000 TL bile kazanabilirsiniz. İşin altında yatan temel faktör ne kadar yaratıcı olduğunu ve ne kadar izlendiğinizdir. Youtuber olmak için hiçbir şartı sağlamanıza gerek yoktur sadece sabırlı olmanız büyük kazançlar elde etmeniz için yeterli olacaktır.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’un kendisi sitede yayınladığı reklamlardan para kazanır. Ne kadar çok reklam yayınlarsa o kadar para kazanan Youtube, bu nedenle kaliteli videolar üretip izlenen her kanala reklam gelirlerinin bir kısmını paylaşır. Kategoriden kategoriye değişen oran ve miktarda olan bu kazanç paylaşımı, hem videoyu yükleyene hem de Youtube’a iyi paralar kazandırıyor. Ortalama olarak 1000 kişinin izlediği videoya 1 ile 10 TL arasında ödeme yapan Youtube, kendi zenginlerini oluşturuyor.

Nasıl Youtuber Olunur?

İlk olarak Youtube’da ne videoları paylaşacağınıza karar vermelisiniz. Paylaşacağınız videoların sizin bilginizin olduğu, videoyu çekmekten keyif alabileceğiniz bir kategori olması işi sıkılmadan yapmanızı sağlar. Eğer profesyonel olarak Youtuber olmak istiyorsanız. İlk yapmanız gereken profesyonel bir kamera ve çekim seti almaktır. Daha sonra yapmanız gereken insanlar tarafından sevilebileceğine inandığınız yaratıcı fikirler bularak bunları video haline getirmektir. Bu video fikirlerinin sizin yaratıcılığınızı sergileyebileceğiniz alanlar olması işten keyif almanızı sağlayacaktır. Son olarak en çok ihtiyacınız olan şey ise sabırdır. Videoları attıktan sonra insanlar tarafından keşfedilene kadar pes etmeden çalışmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ