Türkiyekonomi – Dünyadan Haberler, Ekonomi, İşletme ve Finans

Sebze Yetiştirerek Para Kazanma

Sebze Yetiştirerek Para Kazanma

Sebze Yetiştirerek Para Kazanma

Sebze yetiştirmek ev hanımlarının ilgi duyduğu alanlardan birisi olarak göze çarpmaktadır. Uzun vadeli bir iş olsa da gayet zevkli bir iş olan sebze yetiştirme ile para kazanabilir ve boş zamanlarınızı verimli bir şekilde değerlendirmiş olursunuz. Günümüz şartlarında bu yöntemle evinizi daha güzel getirebilir hem de yeni bir gelir kapısı sağlamış olursunuz. Oldukça cazip bir iş olan sebze yetiştirme işinin rağbet göreceğini düşünüyoruz. Güneşsiz, susuz hatta topraksız bile tarımın yapılabildiği teknoloji sayesinde rahatlıkla bu işi yapabileceğinizi düşünüyoruz.

Nasıl Yapılır?

Lilo adı verilen yeni bir saksı sistemi, evinizdeki sebzelerin çok daha kolay büyümesini sağlayıp onları rahat bir şekilde yetiştirmenize yardımcı olmaktadır. Evinizdeki her türlü sebzeyi veya çiçeği bu yolla rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Lilo, ayrıca akıllı telefon uygulamaları ile desteklenebilmektedir. Telefon uygulamaları sayesinde yetişen bitki hakkında bütün istatistiklere ve bilgilere ulaşma imkanına sahipsiniz. Lilo saksılarının en büyük özellikleri duvara yerleşebilmeleri olarak gözükmektedir. Bu sayede saksılar evinizde yer kaplamazken, duvarınızı bir tarla haline getirmenize yardımcı oluyor. Kapsülleri bitkilere besin desteği sağlayarak onların canlı ve güzel gözükmelerini sağlamaktadır. Kapsüller oldukça teknolojik bir altyapıyla karşımıza gelerek, bitkiler hakkında mobil uygulamalar yoluyla bilgileri bize sunmaktadır. Bitkinin ihtiyaç duyduğu  su, güneş, vitamin gibi öğeleri de bildirimler halinde bize söyleyen kapsüller gerçekten çok fonksiyonel olduklarını gösteriyorlar.

Pazarlama ve Satış Kısmı

Öncelikle bu işi yapmaya karar verdiyseniz pazarlama stratejisini iyi yapmanız gerekmektedir. Başlangıçta evinize en yakın manav veya hallerden başlayıp gitgide gelişebilirsiniz. Sosyal medyayı da iyi kullanmanızı öneririz. Günümüzde birçok kişi sosyal medyadan ürünlerini tanıtmakta ve gayet başarılı olmaktadır. Ya da bir internet sitesi açıp tanıtımlarınızı bu site üzerinde de yapabilirsiniz. Ayrıca organik bitki pazarlama sitelerine de bitkilerinizi iyi bir sunumla koyup satış yapabilme imkanına sahipsiniz. Bu siteler yoluyla oldukça fazla para kazanmanız mümkün. Unutmayın her şey sizin elinizde. Çalışın ve inanın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ