Türkiyekonomi – Dünyadan Haberler, Ekonomi, İşletme ve Finans

Evde Reçel Yaparak Para Kazanmak

Evde Reçel Yaparak Para Kazanmak

Reçel Yaparak Para Kazanmak

Evde bazen boş durmaktan sıkıldığımız olmaktadır. Hepimizin başına gelen bu boş zamanlarımızı hem bir şeylerle uğraşarak hem de bu uğraştığımız işler üzerinden para kazanarak değerlendirebiliriz. Günümüzde ev hanımları ve ek iş kapısı arayanlar birçok fikir üzerinden gayet güzel paralar kazanıp boş zamanlarını değerlendirmektedir. Bu ek iş fikirlerinden biri oldukça lezzetli bir fikir olarak gözükmektedir. Ev ortamında rahatlıkla yapabileceğiniz bir iş gibi gözükmektedir. Size evinizde organik reçel yapıp para kazanmayı öneriyoruz. Hem bu sayede ailenize kahvaltılarda organik reçel tattıracaksınız hem de bu iş üzerinden para kazanacaksınız. İhtiyacınız olan bütün malzemeleri temin edip bu reçelleri satışa çıkartarak boş zamanlarınızı güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bu ek işi yapmaya karar verdiyseniz birtakım bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca organik reçel yapımı için belgeye de sahip olmanız aranan özellikler arasındadır. Söz konusu iş konserve gıda üretimine giren bir iş olduğu için belgesiz olmanız durumunda çok sayıda davayla karşılaşma ihtimaliniz vardır. Gıda zehirlenmesi ve başka hususlar hakkında dava açılmaması için profesyonel bir eğitim almanız bu iş için şarttır. Gıda üretimi konusunda da bilmeniz gereken oldukça detay bulunmaktadır. Yaptığınız reçelleri objektif olarak gördüğünüz insanlara tattırmanız gerekir. Reçelinizi  öncelikle ücretsiz olarak etrafınıza dağıtarak ne gibi yorumlar geleceğini görmeniz gerekir. Eğer lezzet konusunda tam not almışsanız sıra sunuma gelmiş demektir. Reçelin lezzetinden bir yana sunumu da oldukça önemlidir. Reçelin sunumu ne kadar güzel olursa talebin de o kadar artacağını belirtelim.

Satış Kısmı

Oldukça popüler olan organik reçel yapma fikrini hayata geçirdiniz ve artık satışa hazırsınız. Organik reçellerin satışını elden yapabileceğiniz gibi sosyal medya üzerinden de yapabilirsiniz. Sosyal medya bu konuda oldukça önem taşır. Sosyal medyada ürününüzün tanıtımını ne kadar iyi yaparsanız o kadar verim alırsınız. Pazarlama stratejinizi iyi belirlemeniz gereklidir. Ürünlerinizin içinde ne olduğunu belirtmeniz gereklidir. Alerjik bir madde veya başka bir madde olması durumunda bunları etikete yazmanızı öneririz. Güzel sunumlarla birlikte, elden ele akrabalar veya komşular yardımıyla ürününüzün tanınmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ