Türkiyekonomi – Dünyadan Haberler, Ekonomi, İşletme ve Finans

Evde Kokulu Taş Yapımı

Evde Kokulu Taş Yapımı

Evde Kokulu Taş Yapımı

Evde iş fikirleri arasında belki de en popülerlerinden biri evde kokulu taş yapımı işidir. Binlerce farklı şekillerde tasarlanabilen kokulu taşları, kendi zevkinize uygun renk, koku ve şekilde tasarlayabilirsiniz. Tasarladığınız kokulu taşları pazarlayarak, evde kokulu taş yapımı işini profesyonel şekilde yapabilirsiniz. İlk zamanlar ek gelir, diğer işlerinizin yanında yapabileceğiniz gibi zamanla bir ünlü marka haline gelerek kokulu taş yapımından yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz. Evde kokulu taş yapımı işinde ne kadar çok zaman ayırırsanız o kadar büyük paralar kazanabilirsiniz. Bu bağlamda çok kazanmasamda olur derseniz bu kokulu taşı sadece ek iş olarak ta yapabilirsiniz.

Evde Kokulu Taş Yapımında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Evde kokulu taş yapımında malzemelerin kaliteli maddelerden seçilmesi oldukça önem arz eder. Bu nedenle gerekli malzemeleri sadece bildiğiniz yerlerden, kaliteli maddelerden temin edin. Kokulu taş yapımı için gerekli malzemeler ise şunlardır;

·        Kokulu Taş Tozu

·        Taş Boyası

·        Koku İçin Esans

·        Sıcak su

·        Silikon Kalıbı

·        Karıştırma Kabı

Evde Kokulu Taş Yapımı

 

Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra evde kokulu taş yapımına başlayabilirsiniz. İlk önce karıştırma kabınıza istediğiniz ölçüde kokulu taş tozunu ekleyin. Daha sonra 2 ölçek toza 1 ölçek su olacak şekilde sıcak su ekleyerek karıştırmaya başlayın. Bu karıştırma sırasında topraklanma olmaması için ekstradan hassasiyet göstermeniz gereklidir. Ardından istediğiniz esans ile boyayı ekleyerek bir dakika içinde karışımı ayarladığınız kalıplara dökün. Karışımın kaba dökülmesi sırasında dikkat etmek gereklidir. Karışımın kaba tam yerleşebilmesi ve kabarmaması için kabın kenarlarından vibrasyon yapın. Karışım kabın içinde katılaşmaya başlayana kadar bu işleme devam edin. Yaklaşık 20 – 25 dakika içinde kabın içinde sertleşen karışımı, kaptan çıkarın. Eğer malzeme ölçülerini fazla kaçırmadıysanız kokulu taş yapımı böylece tamamlanmış olur. Bundan sonra pazarlamak için vereceğiniz dış tasarımı size kalmış, artık pazarlamasını yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ