Türkiyekonomi – Dünyadan Haberler, Ekonomi, İşletme ve Finans

Baklavacılarda bayram telaşı

Şanlıurfalı baklavacılar bayram nedeniyle yurt içi ve yurt dışından gelen yoğun talebi karşılayabilmek için fazla mesai yapıyor.

Baklavacılarda bayram telaşı

Kente özgü sade yağ, sert buğday unu ve Şanlıurfa’da yetişen fıstık kullanılarak yapılan baklava, bayramda misafirlere ikram edilen tatlıların başında geliyor.

SİPARİŞLER ARTTI

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla çalışmalarını hızlandıran baklava ustaları, özellikle gece saatlerinde çalışarak siparişleri yetiştirmeye çalışıyor.

Sıcak havanın da etkisiyle yaz aylarında bekledikleri ilgiyi bulamayan baklavacılar, bayramda yapacakları satışlarla bu kaybı telafi etmenin hesaplarını yapıyor.

Baklavacılarda bayram telaşı

Baklavacılarda bayram telaşı VİDEO

KİLOSU 40-60 LİRA

Kilogramı 40-60 lira arasında değişen baklavaya yurt içinin yanı sıra yurt dışından da ilgi gösteriliyor.

Yaklaşık 41 yıldır baklavacılık yapan Mehmet Üstüneller, AA muhabirine yaptığı açıklamada, baklavanın ülkenin en önemli kültür değerlerinden birisi olduğunu söyledi.

Türkiye’nin önemli lezzetlerinden baklava kültürünü sürdürebilmek adına çalıştıklarını ifade eden Üstüneller, kaliteden taviz vermeden ve bir katkı maddesi kullanmadan baklava ürettiklerini aktardı.

Baklavacılarda bayram telaşı

“ŞANLIURFA’YA HAS BAKLAVA..”

“Kendi ürettikleri baklavanın organik olduğunu” ve tüm malzemesinin başta sade yağ olmak üzere Şanlıurfa’ya özgü ürünlerden yapıldığını dile getiren Üstüneller, şöyle konuştu: “Şanlıurfa’ya has baklavamızı yurt içi ve yurt dışındaki tüm insanların tatması için çalışıyoruz. Türkiye genelinde ürünlerimize ilgi gösteren çok vatandaşımız var. Bayram dolayısıyla da işlerimizde yoğunluk yaşıyoruz. Özellikle yurt içi ve yurt dışından gelen talepler arttığı için fazla mesai yapıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ