Türkiyekonomi – Dünyadan Haberler, Ekonomi, İşletme ve Finans

NEM COİN TAHMİNİ

NEM COİN TAHMİNİ

Son iki haftalık süreçte tüm coinlerde ortalama %20’lik bir düşüş görülüyor. Avrupa ve Asya ülkelerinin coinlere uygulamayı planladıkları vergiler, coin yatırımcılarını tedirgin etti ve tüm coinlerde aşağı yönlü bir hareket oluştu. Bu hareketlerden en çok etkilenen coinlerden biri NEM coin. .NEM coin 2015 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmüştür. NEM coini diğerlerinden ayıran şey JAVA diliyle yazılmış olması. İlk çıktığında 3,7 milyar $ market değerine sahip NEM coin şuan 10 milyar $’ı aşan bir değere sahip. NEM coin toplamda 9 milyar adet üretilmiştir. Bu yüzden Etherium ve Bitcoin’de olduğu gibi mining yapılması söz konusu değildir.

NEM coin geçtiğimizde aylarda Japon borsalarında yedi hack ile büyük bir düşüş yaşamıştı. Ancak çalınan coinlerin bulunup tekrar piyasaya sürülmesiyle yükseliş ivmesi kazandı. Bu yükseliş Avrupalı ve Asyalı ülkelerin coinlere uygulamayı planladıkları vergilerle yerini aşağı yönlü harekete bıraktı. Türk ve yabancı borsalarda her geçen gün değer kaybeden NEM coin için yükselişin kısa vade de görünmediği söylentiler arasında. Tabi ki her düşüşü bir fırsat olarak değerlendiren coin yatırımcıları, düşük fiyattan topladıkları NEM coinlerle önümüzde ki birkaç hafta içerisinde yüksek kar oranları ile satış yapmaları muhtemel. Piyasada ki tedirginlikten dolayı satışların artmasıyla tüm coinlerde görülen düşüşler küçük yatırımcıları da korkutmakta ve ellerinde ki coinleri zararına satmalarına sebep olmaktadır.

NEM coin için uzman coin yatırımcıları “güçlü al” sinyali vermekte. Eğer sizde önümüzde ki birkaç hafta içinde yüksek oranlarda kar etmek istiyorsanız NEM coini mevcut düşük fiyatlardan alabilirsiniz. NEM coinin geçmiş hareketlerine bakıldığında dibi gördüğü tarihten itibaren maksimum 4 gün içinde tavanı görmekte ve tekrar eksi yönde hareket etmektedir. NEM coini birçok yabancı borsada oynayabileceğiniz gibi TRY ile Koineks gibi borsalarda oynamanız mümkün. Türk borsalarında ki işlem hacimleri yurtdışı piyasalarına oranla daha düşük bu da coinlerin oynaklığını sınırlamakta ve yurtdışı borsalarıyla aynı coin için fiyat farkının oluşmasına sebep vermektedir. Genel olarak coinlerin bugünler de yaşadıkları düşüşler akıllı yatırımcılar için bir alış ortamı sağlamakta. Önümüzde ki günlerde belirsizliklerin giderilmesi coin piyasasını pozitif yönde etkileyecek gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ